آموزش، نیازی همیشگی

آموزش، نیازی همیشگی

آموزش یکی از موضوعاتی که نه تنها برای دانش آموزان مهم است، بلکه برای شمایی که به عنوان والدین و یا حتی معلم آن دانش آموز هستید، نیز اهمیت دارد.

امروزه و با به وجود آمدن اپیدمی کوید 19، مدارس تعطیل شده و دانش آموزان برای یادگیری مهارت ها، از انواع ابزارهای آنلاین استفاده کرده و همچنین آنها برای اینکه بتوانند با سایر دوستان خود ارتباط بگیرند، از این فضای آنلاین بهره می برند.

اما شما که پدر و یا مادر دانش آموز هستید، چگونه می توانید حضور او را در این فضای آنلاین مدیریت کنید؟

برای پاسخ به این سوال، پیشنهاد می کنم تا ما را در ادامه این مقاله همراهی کنید:

آموزش از راه دور، چالش‌ها و فرصت‌های باورنکردنی برای معلمان، والدین و دانش آموزان را به همراه دارد. شرایط متغیر نیازمند به انعطاف پذیری  فراوان جهت یادگیری و آموزش از خانه به جای مدرسه است.

شرایط در این دوران متفاوت است. یادگیری  از خانه برای برخی از دانش آموزان و خانواده‌ها آسان‌تر از برخی دیگر از دانش آموزان خواهد بود. برخی از جوانانی که دارای هوش دیجیتالی هستند، می‌توانند با فناوری جدید دسته و پنجه نرم کنند. اما برخی دیگر ازدنش آموزان نمی‌توانند، به آسانی در فضاهای آنلاین یادگیری داشته باشند. دانش آموزان نیاز به آموزش مهارت‌های جدید و یادگیری توانایی‌های مهم، هم از نظر شخصی و هم از نظر آکادمیک در محیط‌های آموزش از راه دور دارند.

نکاتی که در این مقاله آمده برگرفته از مواردی است که با توجه به بررسی‌های به دست آمده در سراسر جهان با توجه به شیوع ویروس کرونا است. معملمان و خانواده‌ها باید هرچه سریعتر خود را به یادگیری از طریق محیط‌های آنلاین منطبق کنند.

معلمان در طول  سال 2020 تلاش‌های بسیاری کرده‌اند، تا توانایی‌های لازم را از راه دوریاد بگیرند. آنها اکنون به نیازهای جدید و پیچیده‌ای که برای حمایت از دانش آموزان در کلاس و یا خانه دارند، تسلط پیدا کرده‌اند. ما نیاز به رشد و پیشرفت حرفه ای جهت رسیدن به یک کارایی جمعی داریم.

 عواملی که نیاز داریم تا آنها را بیاموزیم:

بررسی و الویت بندی استانداردهای یادگیری

یادگیری جهت نحوه ارتباط مداوم و موثر

طراحی فرم ها و فرایندها مناسب جهت نظارت بر نحوه یادگیری دانش آموزان و مدیریت بازخورد

ایجاد استراتژی های طبقه بندی شده بیشتر برای تعیین و دستیابی به اهداف جهت یادگیری بیشتر

مهمترین نکات یادگیری

مهمترین نکات یادگیری می‌تواند به ما کمک کند، تا به محیط‌های آموزشی از را دور بهتر آشنا شویم. این نکات می‌تواند به ما یاد دهد که چگونه خانه را برای خود تبدیل به یک محیط آموزشی کنیم.

عادتها و انتظارات خود را مشخص کنید

عادت های خود را بررسی کرده و یک مسیر انعطاف پذیری را ایجاد کنید. روزهای خود را به بخش های قابل پیش بینی تقسیم بندی کنید. به دانش آموزان کمک کنید تا در یک زمان مناسب از خواب بلند شوند، لباس پوشیده و آماده یادگیری مهارت‌های جدید شوند. قوانینی را در زمان‌های استراحت برای استفاده از انواع ابزارهای دیجیتال رعایت کنید. زمان هایی را برای استفاده از ابزارهای دیجیتال در نظر بگیرید.

مکان مناسبی برای یادگیری انتخاب کنید

 فضایی مناسب را برای یادگیری انتخاب کنید و تکالیف مدرسه را آن مکان انجام دهید. مکانی فیزیکی که مختص فعالیت‌های مدرسه باشد. اطمینان حاصل کنید که این مکان  ساکت باشد تا بدون هرگونه حواس پرتی به تکالیف خود بپردازید. مکانی را انتخاب کنید که اینترنت خوبی داشته باشد. حتما یک فرد بزرگسال نحوه آموزش آنلاین دانش آموز را کنترل کند. درهای اتاق ر باز نگه دارید تا معلم و یا مشاور و یا والدین بتوانند به راحتی کنترل داشته باشند.

با معلمان در تماس باشید

معلمان به طور عمده با محیط های آنلاین در ارتباط هستند. اطمینان حاصل کنید که همه می دانند، که چگونه می توانند با استفاده از ابزارهای دیجیتال موفقیت لازم را به دست آورند. با معلمان و مدیران و حتی مشاوران در تماس باشید. اما این موضوع را نیز بدانید که ممکن است زمان پاسخگویی یک  یا دو روز طول بکشد. اگر نگران هستید، با دیگران صحبت کنید.

به دانش آموزان دیگر جهت افزایش مهارت های یادگیری کمک کنید

هیچ کس انتظار ندارد که والدین معلم تمام وقت باشند یا از نظر آموزشی خبره و از نظر محتوایی متخصص باشند. اما فرزندان خود را حمایت کنید و از فرزندان خود انتظار داشته باشید که تکالیف خود را انجام دهند. به آنها بیش از اندازه کمک نکنید، بگذارید تا مستقل شدن را تمرین کنند. کودکان شما ممکن است در طول روز چندین بار با سایر دانش آموزان درگیر شود. تعاملاتی که از راه دور اتفاق می افتد بسیار متفاوت خواهد بود، و این موضوع مشکلی ندارد.

 روز خود با ساعت ورود و خروج ارزیابی کنید

صبح ممکن است بپرسید:

چه کلاسی و موضوعات درسی امروز دارید؟

روز خود را ارزیابی کنید؟

وقت خود را چگونه سپری خواهید کرد؟

به چه منابعی نیاز دارید؟

چه کمکی به سایر دانش آموزان می توانید که انجام دهید؟

 

همچنین در پایان روز از خود بپرسید:

امروز چه مطالبی را یاد گرفته اید؟

چه چیزهای سختی را یاد گرفته اید؟ چه قدر سخت بود؟

برای بهتر شدن فردایتان چه کارهایی را باید انجام دهید؟

این مکالمات کوتاه و اساسی برای ارزیابی روز سپری شده بسیار اهمیت دارد. دانش آموزان می‌توانند، بررسی کنند که چه تکالیفی را از معملمان خود دریافت کرده اند وهمچنین می‌توانند به سایر دانش آموزان کمک کنند. همچنین بهتر است تا انجام تکالیف خود را در الویت قرار دهند. البته همه دانش آموزان از طریق روش های یادگیری از راه دور پیشرفت نمی کنند. برخی از دانش آموزان به دلیل داشتن استفلال بیش از حد یا فقدان آزادی با مشکلاتی روبه رو می شوند. این برنامه می تواند باعث جلوگیری از چالش ها و یا ناامیدی های بعدی شود. این برنامه ها به دانش آموزان کمک می کند تا عملکرد خود را مدیریت کرده و مهارت های اساسی را در زندگی بیاموزند.

زمان‌هایی را برای سکوت و تأمل تعیین کنید

برای خانواده ها و یا کودکانی که در طول روز در خانه فعالیت بسیاری انجام می دهند، این افراد نیاز به زمان هایی دارند که آرامش داشته باشند. ممکن است برای جلوگیری از حواس پرتی، خواهر و برادر در دو اتاق مختلف به تکالیف خود بپردازند. در خانواده بسیار مهم است که دسترسی به دستگاه های آنلاین و اینترنت در الویت باشد. یک روز در هفته را برای یادگیری بدون استرس در نظر بگیرید.

فعالیت بدنی و ورزش انجام دهید

بعد از کار و فعالیت های روزمره زندگی، نیاز به فضایی داریم که در آن ورزش کنیم. ورزش برای سلامتی و حتی یادگیری بسیار اهمیت دارد. می توان به تنهایی و با استفاده از یک فرصت عالی و بهره گیری از مربیان دیجیتال، در خانه ورزش کرد. اهداف جدیدی مانند تناسب اندام را تعیین کنید و برنامه هایی را برای ورزش کردن تنظیم کنید. ممکن است فکر کنید که کودکان چگونه مسئولیت های خانه را بر عهده خواهند گرفت. اکنون بهترین زمان برای افزایش مسئولیت های شخصی آنها خواهد بود.

استرس را مدیریت کنید

ما در حا سپری کردن یک دوره بزرگی از آشفتگی هستیم که زندگی کردن اکنون در جهان بسیار پر استرس و اضطراب آور شده است. این احساسات در کودکان به شکل ترس خواهد بود. والدین ممکن است که استرس داشته باشند و کودکان کاملا از این موضوع آگاه هستند. کودکان نیاز دارند تا به اطلاعات واقعی و مناسب با سن خود دریافت کنند. می توان چالش ها را به عنوان فرصت تعیین کرد. می توان با یکدیگر به صورت آنلاین وقت گذراند، ایده های جدید کشف کرد و به بررسی علایق جدید پرداخت. باید توجه کرد که برخی از فعالیت ها روزمره گذشته کنار گذاشته می شوند. کارشناسان توصیه می کنند که برای کاهش سرعت و بهره مندی ار فرصت های غیر منتظره ایده خوبی خواهی بود.

زمان را مدیریت کنید

یادگیری از راه دور به معنای خیره شدن ساعت ها بر روی صفحه رایانه خواهد بود. اما قبل از اینکه به یک تعادل برسیم نیاز به آزمون و خطا خواهیم داشت.

با دوستانتان ارتباط برقرار کنید

وقتی دانش آموزان شروع به غیبت دوستان ، همکلاسی ها و معلمان خود می کنند ، هیجان اولیه تعطیلی مدرسه به سرعت محو می شود. به فرزندان خود کمک کنید تا از طریق رسانه های اجتماعی و سایر فن آوری های آنلاین با دوستانشان ارتباط برقرار کنند. اما استفاده از شبکه های اجتماعی فرزندتان را کنترل کنید. به فرزند خود یادوری کنید که در برقراری ارتباط با  احترام و ادبب رفتار کنید و در تعامل با سایر دانش آموزان از قوانین مدرسه ‍‍‍‍

به فرزند خود یادآوری کنید که در برقراری ارتباط با ادب ، احترام و مناسب رفتار کند و در تعامل با دیگران از دستورالعمل های مدرسه پیروی کند. نامهربانی و سایر مشکلات را گزارش کنید تا همه افراد روابط سالم و تعاملات مثبت خود را حفظ کنند.

 

 


 

Education is a constant need

Distance learning presents incredible challenges and opportunities for teachers, parents and students. This year’s changing circumstances call for great flexibility and resilience as learning moves from home to school and back again.

Everyone’s circumstances are different. More focused and independent learning from home is easier for some students and families than others. Even very digitally-savvy young people may struggle with educational technology. While some aspects of an ACS education may not transfer easily to online environments, students often learn new skills and develop important personal and academic competencies in distance learning environments.

These tips synthesize what schools around the world have been learning during the coronavirus pandemic. Students, teachers and families must adapt to rapid and sometimes unexpected pivot towards hybrid and remote learning.

Teachers have been working hard throughout the year to develop comprehensive distance learning plans. They are mastering new and complex demands for supporting students in the classroom and at home. We continue professional growth and development that strengthens our collective efficacy for

prioritizing learning standards

signposting and consistently communicating expectations

developing time-saving processes and forms to monitor student learning, manage feedback and reduce workflow demands

create more tiered strategies for setting and achieving learning goals.

This guidance can help us all make the best of new and less unfamiliar distance learning environments. It can help you be ready for some of the more practical aspects of learning from home.

DISTANCE LEARNING TIPS

The guidance below can help us all make the best of new and sometimes unfamiliar distance learning environments. It can help you be ready for some of the more practical aspects of learning from home.

Establish routines and expectations

It is important to develop good habits from the start. Create a flexible routine and talk about how it’s working over time. Chunk your days into predictable segments. Help students get up, get dressed and ready to learn at a reasonable time. Everybody make your bed! Keep normal bedtime routines, including normal rules for digital devices. Adjust schedules to meet everyone’s needs but don’t default to staying up late and sleeping in (However, a ‘duvet day’ now and then can be a treat).

Choose a good place to learn

Your family’s regular learning space for occasional homework might not work for extended periods. Set up a physical location that’s dedicated to school-focused activities. Make sure it is quiet, free from distractions and has a good internet connection. Make sure an adult monitors online learning. Keep doors open, and practice good digital safety. Our teachers, counsellors and safeguarding teams will do the same.

Stay in touch

Teachers will mainly be communicating regularly through our online platforms and virtual learning environments. Make sure everyone knows how to find the help they need to be successful. Stay in contact with classroom and support teachers, school leaders and counsellors but understand it may take a day or two for us to respond. If you have concerns, let someone know.

Help students ‘own’ their learning

No one expects parents to be full-time teachers or to be educational and content matter experts. Provide support and encouragement, and expect your children to do their part. Struggling is allowed and encouraged! Don’t help too much. Becoming independent takes lots of practice. At ACS, your child usually engages with others students and any number of adults hundreds of times each day. Many of these social interactions will continues from a distance, but they will be different. You cannot replace them all, and that’s OK.

Begin and end the day by checking-in

In the morning, you might ask:

 What classes/subject do you have today?
 Do you have any assessments?
 How will you spend your time?
 What resources do you need?
 What can I do to help?

At the end of the day you might ask:
 How far did you get in your learning tasks today?
 What did you discover? What was hard?
 What could we do to make tomorrow better?

These brief grounding conversations matter. Checking in students to process instructions they received from their teachers, and it helps them organize themselves and set priorities – older students too. Not all students thrive in distance learning; some struggle with too much independence or lack of structure. These check-in routines can help avoid later challenges and disappointments. They help students develop self-management and executive functioning that are essential skills for life. Parents are good life coaches.

Establish times for quiet and reflection

For families with children of different ages, and parents who may also be unexpectedly working from home more often, it’s good to build in some time for peace and quiet. Siblings may need to work in different rooms to avoid distraction. Many families will need to negotiate access to devices, priorities for wi-fi bandwidth and schedules throughout the day. Noise-cancelling headphones are an idea. And one day a week is already planned for independent, low-stress learning. Reading is fundamental.

Encourage physical activity and exercise

Living and working at home, we will all need some room to let off steam. Moving (independently and together as a family) is vital to health, wellbeing, and readiness for learning. It’s a great opportunity to practice exercising ‘alone together’ with digital workouts and online instructors. Set new fitness goals and plan hands-on, life-ready activities that keep hands busy, feet moving, and minds engaged. You may want to think about how your children can pitch in more around the house with chores or other responsibilities. Now’s a good time to think about increasing personal responsibility and pitching in.

Manage stress and make the most of an unusual situation

We are going through a time of major upheaval to our normal routines and ways of life, and there’s a great deal of anxiety in the world right now. Emotions may be running high, and children may be worried or fearful. Parents may be stressed as well and children are often keenly aware of trouble. Children benefit when they get age-appropriate factual information and ongoing reassurance from trusted adults. We have put in place layers of support for ACS students, so please don’t hesitate to contact your child’s teacher, school leader or support team if you needs assistance or advice. In these circumstances, it’s often possible to reframe challenges as opportunities: for spending time together, discovering new ideas and interests, investing energy and attention in activities that often get pushed aside by everyday tasks and responsibilities. Experts advise that it’s a good idea to slow down, find beauty, enjoy unexpected benefits, and express gratitude by helping others. The strength of ACS’s community will help see us through.

Monitor time on-screen and online

Distance learning does not mean staring at computer screens seven and half hours every day. Teachers will aim to build in variety, but it will require some trial and error before everyone finds balance between online and close-space offline learning experiences. Work together to find ways to prevent ‘down time’ from becoming just more ‘screen time’.

Connect safely with friends, and be kind

The initial excitement of school being closed will fade quickly when students start missing their friends, classmates, and teachers. Help your children maintain contact with friends through social media and other online technologies. But monitor your child’s social media use. Remind your child to be polite, respectful and appropriate in their communications, and to follow school guidelines in their interactions with others. Report unkindness and other problems so that everyone maintains healthy relationships and positive interactions.


پربازدیدترین مقالات مجله:

آیا پاندمی کوید 19 قوی سیاه است یا کرگدن خاکستری؟

تفکر ریاضی و قوانین آن

چرا ماشین های ترجمه جایگزین مترجم های انسانی نمی شوند

 

برای دانلود اپ دنیای واژه ها وارد لنیک زیر شوید:

دنیای واژه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *