فرکانس امواج فکری و تاثیر آن بر زندگی

در این مقاله به این موضوع پرداختیم که فرکانس امواج فکری چگونه بر زندگی ما تاثیر می‌گذارند. آیا تا به حال حس کرده‌اید که ذهن شما و هستی اطرافتان در هماهنگی هستند؟ با دقت بیشتر متوجه شده‌ام که تغییر نوع افکارم عاقبت زندگی‌ام را تغییر خواهد داد. اتفاقی نیست که افراد مثبت و شکرگزار موقعیت‌های مثبت بیشتری را می‌یابند که شکرگزار آن باشند. آیا پیش آمده به کسی که مدتی از او خبر نداشته‌اید فکر کنید و اندکی بعد او با شما تماس گرفته باشد؟ آیا شده درباره خریدن اساسی در خانه صحبت کنید و آن را در خیابان پیدا کنید یا کسی آن را به شما هدیه بدهد؟ همه این‌ها برای من اتفاق افتاده و مدت زیادی است درباره قانون جذب، پیش‌گویی خودکام‌بخش و مکاشفه تحقیق می‌کنم. دوست دارم آنچه را از طریق تحقیقات و تجربه شخصی خودم به دست آورده‌ام با شما در میان بگذارم. می‌خواهم روی حوزه نوسانی که همه ما عضوی از آن هستیم و اینکه چگونه افکار ما یا عدم وجود آن‌ها در آن نقش ایفا می‌کنند تمرکز کنم.

افراد بیشتری دارند شروع به فهمیدن این نکته می‌کنند که ذهن تاثیر مستقیمی بر واقعیت آن‌ها دارد. ذهن ما دائما نوسانی تولید می‌کند که بی وقفه در کار است. افکار و احساسات ما همگی فرکانس دارد، درست مانند صدا و نور، امواج رادیو یا فرابنفش، یک فکر در ذهن ما نوسان می‌کند، چه از آن آگاه باشیم و چه نباشیم، افکار ما در واقعیت متجلی می‌شوند. برخی افراد در تسلط بر افکارشان خبره شده‌اند و اکثر افراد می‌توانند آگاهی و کنترل بر پروسه افکارشان را ایجاد کنند. با فرکانس یک طرز فکر درست، می‌توان خوشحالی، سلامتی، ثروت، آزادی را ایجاد کرد و واقعیت را به گو‌نه‌ای محسوس تغییر داد.

به گفته نیکولا تسلا:« اگر می‌خواهید جهان را درک کنید، در رابطه با انرژی، فرکانس و ارتعاش فکر کنید.» همه چیز در نوسان است؛ زمین، آسمان، باد، آتش و آب همه ارتعاش می‌کنند و همه فرکانس مخصوص به خود را دارند. کالبد فیزیکی ما، اندام‌ها، خون، همه حیوانات، درختان، گل‌ها، رودها، اقیانوس، سنگ‌ها، کریستال‌ها و فلزات، همه در نوسان‌اند. قانون ارتعاش می‌گوید که هر چیزی در این جهان، چه دیده شود و چه دیده نشود، اگر تجزیه شود و در خالص ترین و پایه‌ای ترین شکل، از انرژی یا نوری تشکیل شده که به عنوان یک فرکانس موجی یا الگو وجود دارد و نوسان می‌کند. همه چیز در جهان ما از یک نوع واحد ساختمانی ایجاد شده و علم به این نتیجه رسیده که وقتی ماده را تماما تجزیه کنیم، این انرژی است که با فرکانس‌های مختلف در نوسان است. علاوه بر این نکته که همه‌چیز در نوسان است، همه مواد اعم از جامد، مایع و گاز در حقیقت فضای خالی اند. الکترون‌ها، پروتون‌‌ها و نوترون‌ها در اتم در حرکت دائمی‌اند.(نوسان) فیزیکدان آلبرت آینشتن می‌گوید:« همه جیز انرژی است و بیش از این نیست. با فرکانس واقعیتی که می‌خواهی سازگار شو و نمی‌توانی در آن واقعیت نباشی. نمی‌تواند جز این باشد. این فلسفه نیست، بلکه فیزیک است.»

برخی افراد این را قانون جذب یا نوسان می‌دانند. واقعا اهمیتی ندارد که ما آن را چه می‌نامیم، در صورتی که نسبت به آن آگاه باشیم و آن را یک قانون جهان محسوب کنیم، همانطور که قانون گرانش را قبول کرده‌ایم. از قبل می‌دانیم که موجی که قوی تر است و فرکانس پایدارتری دارد، بر امواج با فرکانس ضعیف‌تر غلبه می‌کند تا با فرکانس خود رزونانس کنند.

به گفته نویسنده باب دویل: «به بیانی ساده، قانون جذب می‌‌گوید که هر چیز شبیه به خودش را جذب می‌کند. اما ما در سطح فکر داریم صحبت می‌کنیم.» افکار، تصاویر و مکالماتی که در ذهنمان داریم، نوسان خاصی دارند. جان اسراف، کارآفرین و معلم زندگی که به میلیون‌ها نفر کمک کرده زندگیشان را بهبود بخشند و به خواسته قلبیشان برسند، می‌گوید:« چیزی که اگثر مردم متوجه آن نمی‌شوند این است که هر فکری فرکانسی دارد. ما می‌توانیم یک فکر را اندازه‌گیری کنیم. پس اگر به یک چیز بارها و بارها فکر کنید یا آن را تصور کنید، پولی که می‌خواهید داشته یاشید، ساختن یک کارخانه، یافتن نیمه گمشده خود. اگر آن را تصور کنید، دارید آن فرکانس را دائما منتشر می‌کتید. شما هرآن چیزی می‌شوید که بیشتر از همه به آن فکر می‌کنید. دکتر جو ویتال متافیزیست می‌گوید:« افکار یک سیگنال مغناطیسی می‌فرستند که نظیر آن را به شما باز می‌گرداند. اگر زندگی خود را در رفاه فرض کنید، همان را جذب می‌کنید. این همیشه نتیجه می‌دهد، هر بار و برای همه.»

قانون جذب درست مانند قانون رزونانس و گرانش کار می‌کند. همیشه در کار است. به هر چیزی که فکر کنیم آن را به سمت زندگیمان می‌کشیم. زندگی ما در همین لحظه نتیجه مستقیم افکار ما و انتظارات ناخودآگاه ما از گذشته است. برای سلامتی یک انسان لازم است که برای مثبت اندیشی وقت بگذارد، که فقط چیزی را که می‌خواهد تجربه کند تصور کند، و احساسی را که می‌خواهد داشته باشد در خیالش بپروراند و آن را به جهان بازتاب دهد.

تولید دائمی افکار منفی و ندانستن علت اینکه چرا زندگی موقعیت‌های منفی ایجاد می‌کند، مانند این است که در هوا بپری و توقع داشته باشی که پرواز کنی. انسان‌ها نمی‌توانند پرواز کنند. گرانش دارد ما را به پایین می‌کشد درست مانند که ارتعاش قوی که تمام نوسان‌های نزدیکش را هم‌فرکانس می‌کند.

اصطلاح “پیش گویی خودسازنده” توسط جامعه شناس رابرت ئرتون در 1948ساخته شد.در توضیحش می‌گوید که نوعی پیش‌گویی است که رفتار ما را یه گونه‌ای تحت تاثیر قرار می‌دهد که آن پیش‌گویی به وقوع پیوندد. فلسفه قضیه این است که افکار خودآگاهانه علاوه بر افکار ناخودآگاه چارچوب فکری، رفتار ما و اطرافیانمان را تغییر می‌دهد. در نتیجه، این روندهای فکری سرانجام زندگی ما را تحت تائیر قرار می‌دهد. بهترین مثال آن محیط مدرسه است. معلمین وقتی رفتار مثبتی نسبت به دانش‌آموز دارند، نقشی اساسی در پیشبرد آن‌ها به سمت موفقیت ایفا می‌کنند. در عین حال، وقتی یک معلم توقعات پایینی از یک دانش آموز دارد، او به احتمال زیاد به توقعات معلم پی می‌برد و شکست می‌خورد. ما در مورد خودمان نوعی پیش‌بینی میکنیم که بر رفتار و عواقب کارهایمان موثر است. برای مثال، وقتی که با یک چالش جدید در زندگی رو به رو می‌شویم، اگر با اعتماد به نفس و انتظار موفقیت با آن رو به رو شویم، به احتمال خیلی زیاد موفق می‌شویم. با این حال، اگر ما عمیقا باور داشته باشیم که نمی‌توانیم از پس مسئولیت‌ها بربیاییم، خلق و خوی ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و احتمال زیاد موفقیت کمتری کسب می‌کنیم. مهم نیست که چه چیزی راجع به خودمان یا دیگران فکر می‌کنیم، اما درست فکر می‌کنیم چون آن را به واقعیت تبدیل می‌کنیم.

اکارت تول نویسنده و معلم روحانی در کتابش با نام قدرت لحظه، یاد می‌دهد که چگونه با خاموش کردن فرآیند فکر کردن فرکانس ارتعاشی خود را بالا ببریم.او توضیح می‌دهد که چگونه ذهن همه‌ی آگاهی را تحت سلطه خود می‌گیرد.به گفته او تفکر وسواس گونه به یک بیماری همه‌گانی تبدیل شده. او خواستار این است که آگاهی را با تمرین کسب آگاهی درون کالبدی بازیابی کند.

به راحتی از درون بدن خود را به عنوان یک میدان انرژی حس کنید. این تمرین مقادیر زیادی آگاهی که در ذهن محصور شده را آزاد می‌کند. نکته مهم این است که در یک ارتباط پیوسته با کالبد درونی باقی بمانید، آن را همیشه حس کنید. این به سرعت به زندگی شما عمق می‌بخشد و آن را متحول می‌سازد.

هر چقدر بیشتر به کالبد درونی خود توجه کنید، فرکانس آن بیشتر می‌شود. درست مانند چراغی که با افزایش شدت جریان برق به آن نورش را زیاد می‌کنیم. نیروی منفی در این سطح انرژی بالاتر دیگر نمی‌تواند شما را تحت تاثیر قرار دهد و شما رویدادهای جدیدی را تجربه می‌کنید که بازتاب این فرکانس بالاتر است. با نگه داشتن تمرکز بر کالبد داخلی تا حدی که امکان دارد، ما به لحظه اکنون متصل می‌مانیم و خود را در دنیای اطراف و ذهن گم نمی‌کنیم. ممکن است افکار و احساسات، ترس‌ها و تمایلات هنوز وجود داشته باشند اما دیگر این قابلیت را ندارند که بر ما چیره شوند.

برخی افراد می‌گویند که هنگام تمرین آگاهی درون کالبدی احساس خوشایندی ندارند که احتمال زیاد به دلیل باقی ماندن احساسیت که از آن مطلع نبوده‌ایم و با شروع به تمرکز بر کالبد درونی به آن پی برده‌ایم. تا زمانی که به آن توجه نکنید، آن احساس از عمیق تر شدن در کالبد درونی جلوگیری خواهد کرد.

توجه کلید تغییر است، مانند پرتوی از نور. قدرت تمرکز کردن آگاهی ما همه‌چیز را به خودش تبدیل می‌کند.

درموجودی که به درستی فعال است یک احساس طول عمر بسیار کوتاهی دارد، با این وجود وقتی احساس حضور نداشته باشید، یک احساس می‌تواند روزها و هفته‌ها در شما دوام بیاورد و یا حتی با سایر احساساتی که فرکانس مشابهی دارد جمع می‌شود و کالبد دردمند را به وجود می‌آورد.

آگاهی کالبد درونی قدرت آن را دارد که حس منفی را به نور تبدیل کند و ما با انجام این پاکسازی روحی فرکانسمان ارتعاش خود را افزایش می‌دهیم. با نوسان در فرکانسی بالاتر همچنین پیر شدن کالبد فیزیکی را آهسته‌تر می‌کند. به محض اینکه حالت عادی شما از گرفتار ذهن بودن به بودن در بدن و لحظه اکنون تغییر می‌یابد، کالبد فیزیکی شما احساس سبکی، شفاف بودن و زنده بودن بیشتری می‌کند. هرچه آگاهی بیشتر حضور داشته یاشد، ساختار مولکولی آن در واقعیت تراکم کمتری پیدا می‌کند. آگاهی بیشتر به معنای کم شدن توهم جهان مادی است. ما یگانگی را تجربه می‌کنیم.

بدن عاشق توجه ماست و هنر آگاهی درون شیوه‌ای موثر برای خوددرمانی است. اکارت توضیج می‌دهد:« اکثر بیماری‌ها هنگامی وارد می‌شوند که شما در کالبدتان حضور ندارید. اگر صاحب‌ خانه نباشد، هر نوع شخصیت تیره‌ای مقیم آن خانه می‌شود. وقتی در بدن خود زندگی کنید، ورود یک مهمان ناخوانده را سخت‌تر می‌سازید.» او اضافه می‌کند که ایمنی روانی ما نیز با احساس حضور ما تشدید می‌شود و ما را در برابر میدان نیروهای منفی ذهنی-احساسی که از طرف بقیه ایجاد می‌شود و بسیار نیز مسری است محافظت می‌نماید. احساس حضور با یک سپر از ما محافظت نمی‌کند، اما با بالا بردن فرکانس کلی میدان انرژی باعث می‌شود که هر چیزی که فرکانس پایین تری دارد از جمله ترس، عصبانیت، افسردگی، با فرکانس بالاتر، شفاف و پایدار ما رزونانس نمی‌کند.

ما به عنوان یک انسان اختیار داریم و می‌توانیم شاهد و نظاره‌گر افکارمان باشیم، آگاه شویم و با این کار به عرصه حضور وارد شویم. با نظاره کردن افکارمان و تمرین آگاهی درون و قدردانی خود را از واکنش‌های ذهن “از پیش برنامه‌ریزی شده” به دنیای اطرافمان آزاد می‌کنیم. در نتیجه قادر خواهیم بود عواطف خود را تماما احساس کنیم و به راحتی بگذاریم بروند و می‌توانیم تجاربی را داشته باشیم که انتخاب می‌کنیم. ما به جای بگذاریم افکار وسواس‌گونه و احساسات خارج از کنترل زندگیمان را کنترل کند، از ذهنمان فقط زمانی استفاده می‌کنیم که به آن نیاز داریم. وقتی بتوانیم فرای افکارمان برویم و یاد بگیریم از افکارمان به عنوان ابزاری پیشرفته استفاده کنیم، و به یاد داشته باشیم که فقط یک “ابزار” است که ما به عنوان موجوداتی آگاه از آن استفاده می‌کنیم، می‌توانیم فرکانس خود و تمام هستی را تغییر دهیم.

چیزی که از آن مطمئن هستم این است که رویکرد مثبت، قدردانی و ایمان به خود می‌تواند دنیای ما را به گونه‌ای محسوس تغییر دهد. وقتی پی می‌بریم که هرآنچه هستیم فرکانس است، این قدرت را در خود می‌یابیم که در زنگی تجربه‌هایی که می‌خواهیم داشته باشیم و آینده‌مان را دگرگون سازیم. انسان این تواتایی را دارد که فرکانس خود را تغییر دارد و من عمیقا باور داریم که هریک از شما می‌توانید جهان خود را بسازید.

MIND OVER MATTER

The vibration of thoughts and how we manifest reality

In this article, we have discussed how the vibration of thoughts impacts our reality. Have you ever felt like your mind and the reality around you are in sync? After paying close attention, I’ve noticed that shifting my thinking will change the outcome of my life. It’s no accident that positive and grateful people attract more positive situations to be grateful for. Have you ever thought of someone you haven’t heard from in a while and received a phone call from them shortly after? Have you ever found a piece of furniture in the street or was offered a gift that you were just talking about buying? It all happened to me and for the longest time, I’ve been exploring the Law of Attraction, self-fulfilling prophecy, and manifestation. I’d like to share with you what I’ve come to realize from my research and my own experience. I am going to focus on the vibrational field we are all a part of and how our thoughts or absence of thought plays a part in it.

More and more people are starting to realize the direct impact that their mind activity has on their reality. Our minds generate vibration that is constantly at work. Our thoughts and feelings all have frequency, just like sound and light, radio or ultra-violet waves, a thought vibrates through the mind and whether we’re aware of it or not, our thinking manifests into reality. Some people become adept at mastering their thoughts and most people can develop awareness and control over their thinking processes. With the right mindset frequency, it is possible to manifest happiness, joy, health, wealth, freedom and transform reality in a tangible form.

Nikola Tesla once said, “If you wish to understand the universe, think in terms of energy, frequency and vibration”. Everything vibrates; the earth, the sky, the wind, fire and water all vibrate and have their own unique frequency. Our physical body, our organs, blood, all animals, trees, flowers, rivers, the ocean, stones, crystals, metal all vibrates. The Law of Vibration states that anything that exists in our universe, whether seen or unseen, broken down into and analyzed in its purest and most basic form, consists of pure energy or light which resonates and exists as a vibratory frequency or pattern. Everything in our world is made out of the same building blocks and when breaking down all matter, science has found that energy vibrates in different frequencies. In addition to the fact that everything vibrates, all matter that seems solid (or liquid or gas) is actually empty space. The electrons, protons and neutrons in the atom are in constant motion (vibration). The physicist Albert Einstein says “Everything is energy and that’s all there is to it. Match the frequency of the reality you want and you cannot help but get into that reality. It can be no other way. This is not philosophy, this is physics.”

Some people call this The Law of Attraction or The Law of Vibration; it really doesn’t matter what we call it, as long as we are aware of it and respect it as a universal law, just like we understand and respect the law of gravity. We already know about the law of resonance in which the stronger, most stable frequency will overcome and entrain weaker frequencies to vibrate in its own frequency.

“Very basically put, the law of attraction says that like attracts like. But we’re talking at the level of thought.” says the author Bob Doyle. Our thoughts, the images, and conversations we’re having in our minds hold a certain vibration. John Assaraf, Entrepreneur and life coach who helped millions change their lives for the better and manifest their hearts desire, says, “What most people don’t understand is that a thought has a frequency. Every thought has a frequency. We can measure a thought. And so if you’re thinking that thought over and over again or if you’re imagining, in your mind, having the money that you need, building that company, finding your soulmate. If you imagine that, you’re emitting that frequency on a consistent basis. You become what you think about most but you also attract what you think about most.” Dr. Joe Vitale, Metaphysician says “Thoughts are sending out that magnetic signal that is drawing the parallel back to you. See yourself living in abundance, and you will attract it. It always works, it works every time, with every person.”

The Law of Attraction works just like the law of resonance or the law of gravity; it is always at work. Whatever we’re thinking about we are attracting to our lives. Our lives right now are a direct result of our thinking and unconscious expectations from the past. It is essential for our well-being as humans to spend time thinking positive thoughts, to simply visualize what we want to experience, to imagine the feeling of how we’d like to feel and send that vibration out to the universe.

Constantly generating negative thoughts and not knowing why life keeps manifesting negative situations is just like jumping in the air and expecting to fly. Humans can’t fly; gravity is pulling us down just like a strong vibration transforms all other vibrations in its vicinity into its own frequency.

The term “Self-Fulfilling Prophecy” was created by a sociologist named Robert K. Merton in 1948. Merton described it as a prediction we make that affects our behavior in such a way that we make the prediction happen. The philosophy behind this concept suggests that our conscious, as well as our subconscious thoughts, impact our mindset, our behavior, and the behavior of the people around us. As a result, these thought processes influence the outcome of our life events. A classic example of a self-fulfilling prophecy is in a school environment. Teachers have a profound role in guiding their students toward success when their attitude toward the student is positive. At the same time, when a teacher has low expectations from a student, that student will most likely realize the teacher’s expectations and fail. Self-fulfilling prophecy can be influenced by others, but it is often personal. We make predictions about ourselves that impact our own behavior and outcomes. For example, when facing a new challenge in life, if approached with confidence and expectations of success, we’ll most likely succeed. However, if we have a strong belief that we will not be able to handle the responsibilities, this will negatively affect our mood, create a bad attitude, and we will most likely be less successful. No matter what we think about ourselves or about others, we are right because we manifest it.

In his book The Power of Now, the author and spiritual teacher Eckhart Tolle teaches how to raise our vibrational frequency by turning thinking off completely. Eckhart explains that the mind absorbs all consciousness. “Compulsive thinking has become a collective disease,” Eckhart states. He calls to reclaim consciousness back from the mind by practicing inner body awareness.

Simply feel the body from within as one energy field; this practice will free vast amounts of consciousness that have been trapped in the mind. “The key is to stay in permanent connectedness with your inner body, to feel it at all times. This will rapidly deepen and transform your life. The more consciousness you direct into the inner body, the higher its vibrational frequency becomes. Much like a light that goes brighter as you turn up the dimmer switch and so increase the flow of electricity. At this higher energy level, negativity cannot affect you anymore and you tend to attract new circumstances that reflect this higher frequency.” Eckhart explained. By keeping the attention in the body as much possible we will be anchored in the now, won’t lose ourselves in the external world and won’t lose ourselves in the mind. Thoughts and emotions, fears and desires may still be presents but they won’t have the momentum to take us over.

Some people report feeling uncomfortable when practicing inner body awareness, most likely due to a lingering emotion that we were probably unaware of until we started putting some attention in the body. “Unless you first give it some attention, the emotion will prevent you from going deeper into the body. Attention is the key to transformation, it is like a beam of light. The focus power of our consciousness transmutes everything into itself. In a fully functioning organism, an emotion has a very short little life span, it is like a momentary ripple or a wave on the surface of your being. When you’re not in your body, however, emotion can survive inside you for days or weeks or join with other emotions of a similar frequency that have merged and become the pain body.”

Awareness of the inner body has the power to transmute negativity in the body into light and by performing this spiritual cleanse, we raise our vibrational frequency. By vibrating in a higher frequency we also slow down the aging of the physical body. As soon as your habitual state changes from being out of the body and trapped in your mind to be in the body and present in the now, your physical body will feel lighter, clearer and more alive. As there’s more consciousness in the body, it’s molecular structure actually becomes less dense. More consciousness means a lessening of the illusion of materiality. We feel the vibrations and have a deeper connection with the world around us. We experience oneness.

The body loves our attention and the art of inner body awareness is also a potent form of self-healing. “Most illnesses creep in when you’re not present in the body. If the master is not present in the house, all kinds of shady characters will take up residency. When you inhabit the body, it will be hard for an unwanted guest to enter,” says Eckhart. He adds that our psychic immunity is also enhanced when we’re in our bodies. It protects us from the negative mental-emotional force field of others which is highly contagious. Inhabiting the body protects us not by putting up a shield, but by raising the frequency vibration of our total energy field so that anything that vibrates at a lower frequency, such as fear, anger, and depression, doesn’t resonate with our higher, clear and stable frequency.

As a human, we have free will, the ability to be the watcher and observe our thoughts, to become conscious and by doing so to enter the state of being. By observing our thinking and practicing inner body awareness and gratitude, we will free ourselves from pre-programmed mind reactions to the world around us. We will be able to feel our emotions fully and let them go easily, and we will be able to choose our experiences, use our mind when we need it, rather than let compulsive thinking and out-of-control emotions run our lives. And we can change our frequency and our entire reality when we can rise above our thinking and learn to use our mind as the powerful tool that it is, and remember it is just a tool, that we, as conscious beings can use.

What I am confident about is that a positive attitude, gratitude and believing in ourselves can change our reality in a tangible way. When we realize that all we are is vibration, we hold the power within ourselves to manifest our life experiences and influence our future. Humanity has the power to transform its vibrational frequency and I truly believe that each of you can create your own reality.